Historia

W 1912 roku na wystawie światowej w Paryżu, sól z Krymu została zauważona przez specjalistów i nagrodzona złotym medalem.

Od tego czasu kryje ona za sobą taką tajemnice, jak choćby samo morze, z którego jest wydobywana, a uchodzi ono za najbardziej tajemnicze morze świata.

Proces otrzymywania krystalicznej soli jest naturalny. Woda z morza czarnego wpływa do specjalnych basenów, gdzie przez 4-5 lat, pod wpływem słońca, sól naturalnie ulega krystalizacji, następnie powstała solanka przenoszona jest do mniejszych zbiorników, gdzie następuje ostatni etap krystalizacji.

Otrzymana w ten sposób sól ma delikatnie różowy kolor jak pióra flaminga, albo młode czerwone wino "Cabernet". Duże kryształki soli mienia się jak brylanty i mają delikatny kwiatowy zapach.

O firmie

Sól od dawna uważana była za symbol przyjaźni, wieczności, mądrości i zdrowia.

Technologia budowania jaskiń solno-jodowych, opatentowana w 108 krajach, oparta jest na soli pochodzącej z MORZA CZARNEGO i skrystalizowanej w warunkach naturalnych.

Powstający wewnątrz jaskini mikroklimat morski stał się dla mieszkańców już kilku krajów oazą relaksu i spokoju.

W Polsce od roku 2000 firma Everet buduje jaskinie Galos.

W tym roku na przełomie lipca i sierpnia, skrupulatnie przestrzegając norm technologicznych powstała pierwsza w Stanach Zjednoczonych jaskinia solno-jodowa.

Ze względu na niedobór jodu w środkowo-wschodniej części USA, jaskinia została zlokalizowana w największym mieście illinois, w Chicago.
Wysiłkiem specjalistów z Ukrainy i Polski powstały dwie jaskinie, których właściwości lecznicze potwierdzają badania.

 
strona główna wstecz do góry